Vietnam Büyükelçiliği Ankara

Vietnam Büyükelçiliği Ankara

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu

Vietnam Devleti, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu pasaporta sahip olan şahıslar bütün Vietnam seyahati öncesi ve resmi pasaporta sahip şahıslar 90 günü aşan seyahatler öncesi Vietnam'a yasal olarak giriş yapabilmeleri için gerekli olan Vietnam vizesi almak için başvurmalıdır. Vietnam'da kapıda vize uygulaması olmayıp Türk vatandaşlarına yönelik elektronik vize uygulamasını gerçekleştirmemektedir. Bu yüzden Vietnam vizesi alabilmek için Türk vatandaşları Vietnam seyahati öncesi ülkelerindeki yetkili Vietnam kurumuna başvuruda bulunmalıdır. Vietnam Ankara Büyükelçiliği Türkiye'de Vietnam için vize veren tek yetkili kurumdur. Bu sebeple Türkiye'de ikamet ettiğiniz yer fark etmeksizin bütün Vietnam vizesi türleri Vietnam Ankara Büyükelçiliği'nin konsolosluk şubesi tarafından verilmektedir. Vietnam vize başvurusu için iki seçeneğiniz vardır. İlk seçenek olarak vize başvurusu için şahsen gelip doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Bunun için Vietnam Ankara Büyükelçiliği'ne gelmeniz gerekmektedir. Diğer seçenek ise vize başvurusunu Vietnam vizesi ile ilgili faaliyet gösteren temsilciler aracılığıyla yapılmasıdır. Vietnam Vizesi Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir, ancak başvurulacak vize türüne göre istenen C1 ya da B1 belgesi gibi evrakları başka bir kurum tarafından almanız gerekmektedir. Bunun için Vietnam'da bulunan şirketle iletişime geçilmektedir. Bütün bu işlemleri şahsen Vietnam'daki şirketler gerçekleştirebileceği gibi vize ile ilgili faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız durumunda bu konuda sizin için yardımcı olunacaktır.

Vietnam vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için başvuruda bulunmak istediğiniz vize türü için gerekli olan evrakları hazırlayıp getirmelisiniz. Bununla birlikte Vietnam vize işlemlerinin başlanılabilmesi için başvuracağınız vize ile ilgili ücreti de ödemeniz gerekip ücretin ödenmemesi durumunda vize başvuruları kabul edilmemektedir. Vietnam vizesi için Ankara'daki büyükelçiliğin konsolosluğuna başvuruda bulunurken vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi çok önemlidir. Eksik veya hatalı bilgi içeren evraklarla yapılan başvurular Vietnam vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Vietnam Büyükelçiliği Ankara başvuru sonrasında ek evrak isteme ve mülakata çağırma yetkisine de sahiptir. Vietnam makamlarının mülakata çağırması durumunda vize başvuru sahibi Vietnam makamlarının belirlediği tarihte büyükelçilikte olmalıdır. Vietnam vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ise başvurulan vize türü, vize başvuru zamanı, başvurulan vize ile ilgili evrakların durumu gibi çeşitli faktörlere bağlı olup yapılması istenen Vietnam seyahatinin tarihi ve Vietnam vize başvurusunun tarihi bu durumlar göze önüne alınarak iyi belirlemelidir. Vietnam vize başvuruları hakkında verilecek kararlar ve olumlu veya olumsuz olarak değerlendirme yetkisi yalnızca Vietnam Büyükelçiliği Ankara'ya ait olmaktadır. Vietnam Büyükelçiliği Ankara yapılan vize başvurusunun sonucuna ilişkin olarak olumlu karar vermesi halinde Vietnam vizesi alınabilmektedir.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Adres

414. Sok. No:14 Birlik Mah. Çankaya ANKARA

Vietnam Büyükelçiliği Posta Kodu

06610

Vietnam Büyükeliçiliği Ankara Telefon

+90 (312) 446 8049

Vietnam Büyükeliçiliği Ankara Faks

+90 (312) 446 5623

Vietnam Büyükelçiliği Ankara E-mail İletişim

dsqvnturkey@yahoo.com, konsolosluk şubesi: dsqvnturkey@gmail.com

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 / 14:00-17:00

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Görevlileri

Büyükelçi: Tuan Pham Anh

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Vietnam vize işlemleri için Vietnam Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye'de ikamet eden Vietnam vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Vietnam Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Vietnam Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Vietnam vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Vietnam Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Vietnam vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

Vietnam Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği'ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Vietnam'a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri 2022

Vietnam Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye'de yer alan diğer Konsoloslukları, Vietnam resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

1-3 OcakYeni Yıl
29-31 Ocakİkiz Tatil
01 ŞubatTet Nguyen Dan
2-4 Şubatİkiz Tatil
10-11 NisanHung Kıng Tapınağı Festivalı
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
19 MayısAtatürk anma ve Gençlik Spor Bayramı
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer bayramı
01-02 EylülUlusal Gün
29 EkimCumhuriyet Günü
25-26 AralıkNoel Günü

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam'ı Türkiye'de temsil eden Vietnam devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Vietnam'ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.
Ayrıca Vietnam Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Vietnam vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Vietnam vizesi, Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize başvurusu, Vietnam vize ücretleri, Vietnam kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.

Vietnam vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Vietnam vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Vietnam vizesi başvurularında bulunulabilecektir.

Not: Vietnam devletinin Türkiye'de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Vietnam Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Vietnam Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye' de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Vietnam Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye'de bulunan Vietnam vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Vietnam Türkiye Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Vietnam Konsolosluk vize bölümü ise Vietnam vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Vietnam Büyükelçiliği Türkiye Konsolosluk bölümünde Vietnam vize işlemleri, Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize ücretleri, Vietnam Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Çankaya'da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Vietnam Ankara Büyükelçiliği'ne ulaşım sağlayabilirsiniz.